Ana Sayfa Anasayfa Haberleri E-Mail Pazarlamanın Dört Adımı

Anasayfa Haberleri > E-Mail Pazarlamanın Dört Adımı

Arkadaşıma gönder

Beğen / Favorilere Ekle


1. STRATEJİ

Strateji; başarılı çalışmalar için atılan ilk ve en önemli adımı başlatan süreçtir...
Müşterilerin ilgisini ölçebileceğiniz ve hedefinize ulaşabileceğiniz bir başlangıç yapmalısınız. Bunun için önce hedefinizi belirlemelisiniz. 
Kurumunuzu tanıtmak, bildiri ve tebrik amaçlı toplu mail gönderimleri yapmak için nasıl bir tasarım ile mailing’te var olmanız gerektiğini ya da satış amaçlı toplu mail gönderimleri yapacaksanız hangi konsepte bir tasarım ile hedef kitlenize hitap etmelisiniz cevabını Acermail ekibi’nden alabilirsiniz... 
Amacınıza uygun hazırlamış olduğunuz tasarım üzerinden, sizi birçok konuda 
yönlendirebilecek raporlamaya sahip olacaksınız. Bu sayede bir sonraki amacınızda daha da yaklaşmak için elinizde çok değerli stratejiler geliştirebileceğiniz ipuçlarınız olacak...

Acermail sayesinde dilediğiniz kampanyalarınızı oluşturup, sürece hakim bir şekilde kampanya yönetimlerinizi yapabilirsiniz.


2. TASARIM

Amacınıza ve hedef kitlenize uygun tasarımlarınıza SİZ hakim olun! HTML formatında hazırladığınız tasarımlarınız kolayca Acermail sistemine eklenir...
Tasarım, görsel bir iletişim sanatıdır. Birincil işlevi, bir mesaj iletmek ya da bir ürün, hizmeti tanıtmaktır, amacı ise gerek iletişim, gerekse estetik kaliteyi en üst düzeye çıkartmaktır. Acermail ile kullandığınız tasarımlar hem iletişiminizin başarısını hem de kurumunuzun kalitesini göstersin! 
Amacınıza ve içeriğe uygun tasarımlar ile hazırlanan mailingler uzun okumaları da önlediğinden kişilerin ilgisini daha çok çekmektedir. Böylece başarılı tasarım çalışmaları ile yapılan mailing gönderimlerinde geri dönüşler daha başarılı (okuma oranı ve tıklama oranı yüksek) olmaktadır.
Örneğin: Turizm sektörü için düşünecek olursak otel, şehir, fiyatlandırma gibi birçok detayı bulunan tasarımlar size daha yüksek geri dönüşler sağlayacaktır, yapılan tasarımlarınız kendisini okutmalı ve içindeki linklere tıklatmalıdır.  
Aynı zamanda Acermaille entegre çalışan anket modülünü kullanarak, çok amaçlı anket ve formlar hazırlayabilir, bunları tasarımlarınızda kullanabilirsiniz. Bu sayede kurumunuz için çok değerli bilgileri toplayıp analiz edebilir, müşteri portföyünüzü genişletebilirsiniz.
 
3. GÖNDERİM

Birkaç saat içerisinde, doğru bir strateji ile kurgulanmış, amacı belli bir içerikle yüzbinlerce kişiden oluşan hedef kitlenize Acermail ile ulaşabilirsiniz. Üstelik, önceden kurulmuş saat özelliği ile istediğiniz her saat ofisiniz kapalı olsa bile hedef kitlenize dokunabiliyorsunuz...

Hazırlanan tasarımınıza, hedef kitlenize ait isim, adres, kurum adı ve benzer kişisel bilgilerle hitap edebilir, onlara ne kadar özel olduklarını hissettirebilirsiniz...
Mail gönderiminizi başlatmadan önce,gönderi listenize göndereceğiniz mail formatını sizler de test edebilir ve herhangi bir hata payı bırakmadan emin olarak gönderimlerinizi başlatabilirsiniz.

Başarılı gönderimler yapabilmek için en önemlisi, doğru ve izinli email datalarına sahip olmaktır. Bu nedenle ilk mail gönderiminiz sonrası başarısız gönderime ait datalar temizlenir. Ayrıca izinli data için; mail içeriklerine de gönderiyi tekrar almak istemeyenler için listeden çıkma linki yerleştirilir.
Ayrıca gönderimleriniz Acermail serverları ve IP leri üzerinden yapıldığı için domaininizin bloklanması ya da kota aşımı gibi riskler almazsınız.
 
4. ANALİZ

Acermail ile email pazarlama çalışmalarınızın geri dönüşlerini raporlayabileceğiniz ve yeni  stratejiler geliştirmenizi sağlayacak rapor ekranlarına sahip olacaksınız.
Web tabanlı raporları ve matematiksel analiz yoluyla kampanyalarınızın sonuçlarını genel hatlarıyla görebilmenizi sağlar.
Müşterileriniz maillerinizi aldıkça, okudukça ve içindeki linklere tıkladıkça güncellenen gerçek zamanlı istatistiklere ulaşırsınız.

Geçmişe dönük gönderimleriniz ve bu gönderimlere ait raporlarınız sistemde saklı tutulur. İstediğiniz zaman bu gönderimlerden de faydalanabilirsiniz.
Gönderilerinizdeki her bir linkin tıklanma raporlarını takip ederek, müşterilerinizin hangi ürün ya da hizmetlerinizle ilgilendiğine ilişkin çok değerli bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu da size, müşterilerinizi kategorilere ayırma ve daha verimli pazarlama stratejileri geliştirme olanağı sağlar.
Acermail hangi mailin kim tarafından, ne zaman açıldığı bilgisini verir. Böylece kampanyalarınızı hedef kitlenizin gönderilerinize en duyarlı olduğu gün ve saatlere göre programlayabilirsiniz.
Örneğin: Turizm sektörü için düşünecek olursak tasarımınız da bulunan oteller, şehirler ya da yapmış olduğunuz promosyonlar ve birçok bağlantıyı takip edebilmenizi sağlayan bir sistemdir, hangi otele ya da hangi şehir’e kaç kere bakıldığını görmenizi sağlayan özel bir raporlaması ile müşterilerinize daha kolay ulaşmanızı onlara özel promosyonlar ve alternatifler yaratmanızı sağlar.