BİLİNMESİ GEREKENLER

Gönderim yapacağınız email adreslerini sisteme MS Excel dosyası olarak upload edebilirsiniz.

MS Excel dosyalarını upload etmeden önce dikkat edilmesi gereken önemli kurallar şunlardır:

  1. Veriler sisteme MS Excel 2003 formatında upload edilmelidir.
  2. Veriler MS Excel dosyasının birinci Sayfasında (Sheet) inde olmalıdır. Sayfa adı önemli değildir.
  3. Listenizde gönderim için bulunması zorunlu olan email adreslerinin yanı sıra isim, kurum bilgileri vb. veriler mevcut ise kişiselleştirme yapılabilir.  Bu verilerin ilk satırı alan adları olmalıdır. Bu alanlar büyük harf olmalı, türkçe karakterler ve boşluk olmamalıdır! (Örneğin : MUSTERI _ADI)
  4. Alan Adlarında, email gönderimleri için  EMAIL alan kodu olmak zorundadır.

Kalan kontör miktarınız, kullanıcı panelinizde sol menüde yer alan Admin - Email Kontör Bakiyesi başlığı altında görüntülenmektedir. Admin - Bakiye Eklemeleri başlığından ise hangi tarihlerde hesabınıza ne kadar yükleme yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Gönderiminizi zamanınızı programlamak için Zamanlama aşamasında gerçekleştirmeniz gereken işlemler şunlardır:

3.1. Durumu: Aktif seçeneğini işaretleyiniz.

3.2. Başlama Zamanı: Gönderim yapmak istediğiniz tarih ve saati giriniz. 

3.3. Bitiş Zamanı ve Zaman Periyodu: Belli bir periyod içinde tekrarlanmasını istediğiniz kurallı gönderimler içindir. Bu şekilde tekrarlanan bir gönderim yapmak istemiyorsanız lütfen bu kısımda değişiklik yapmayınız.

Yukarıdaki gibi bir programlamada gönderim 4 Eylül ve 24 Ekim tarihleri arasında haftada bir kez tekrarlanacaktır.

3.4. Agent: Gönderimlerinizi agent1, agent2, agent3 olmak üzere 3 kanaldan seçimli olarak başlatabilirsiniz. Sayfanın alt kısmındaki Agent Durum Raporu’nda Queue başlığı altında bu kanallardaki yoğunluk görüntülenmektedir. 

Zamanlama aşamasını - yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra - alttaki Bitir butonunu tıklayarak tamamlamalısınız. 

Görüntülemek istediğiniz kampanya ve ardından raporu seçerek sağ üstte yer alan Raporu Güncelle butonunu tıklayınız, son değişiklikler incelemekte olduğunuz rapora yansıtılacaktır.

Acermail Gönderim Paneliniz üzerinden ulaştığınız detaylı raporlamaların yanı sıra, pdf formatında bir özet rapor almanız da mümkündür. Özet rapor almak için ilgili kampanya ve ve raporu seçip, panelinizin sol orta alanında yer alan “PDF simgesine” tıklayınız.

MS Excel dosyalarını upload etmeden önce gerekli kişisel bilgilerin ekli olduğu sutunların ekli olması gerekmektedir(Örn: Ad, Soyad, Adres vs.). Bu bilgiler ile mailingdeki ilgili alanlara kişiselleştirme kısmından parametreleri ekleyebilir, kişiye özel içerik hazırlayabilirsiniz.

Mesaj kısmında bulunan, kaynak editörünün hemen altında bulunan test e-mail kısmına test göndermek istediğiniz e-mail adresinizi yazıp kaydet-ilerle butonu ile test gönderimizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi birçok kez tekrar edebilirsiniz.

“Mesaj” kısmında, en altta bulunan “Dosya Ekle” seçeneği ile 3.5MB boyutuna kadar dosya ekleyebilir ve ekli gönderim yapabilirsiniz.

Panele eklenen listeler üzerinde güncelleme, ekleme, silme gibi işlemler yapılabilir.

Eklediğiniz listenin üzerine tıklayarak aşağıdaki adımları takip ederek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz...

Aşağıdaki edit kısmından e-mail detayına girerek istediğiniz alanda değişiklik yapabilirsiniz.

1.Email eklemek için :

New alanından e-mail ekleyebilirsiniz.